ZAJĘCIA ADAPTACYJNE

Pójście dziecka do przedszkola to etap przełomowy nie tylko dla dziecka, ale również dla rodziców. Pierwszym tygodniom pobytu w nowym miejscu towarzyszy ogromny stres odreagowywany najczęściej płaczem.

Aby przygotować swojego maluszka do rozpoczęcia nowego etapu w życiu, jakim jest bycie przedszkolakiem, serdecznie zapraszamy na zajęcia adaptacyjne. Pozwolą one na poznanie nowego miejsca, uczestniczenie w zabawach z rówieśnikami, poznanie zwyczajów panujących
w przedszkolu, stworzenie więzi między dzieckiem a nauczycielem, co ułatwi adaptację w nowym środowisku, złagodzi ból rozstania z rodzicami. Rodzice w czasie tych zajęć mają możliwość poznania przedszkola, obserwowania nauczycielek w czasie zajęć, zapoznania się z ich metodami pracy, atmosferą w przedszkolu, uzyskania odpowiedzi na różne nurtujące ich pytania.

JAK PRZYGOTOWAĆ DZIECKO DO PRZEDSZKOLA? WIĘCEJ >>>

Dzieci uczestniczące w zajęciach adaptacyjnych mają pierszeństwo w przyjęciu do przedszkola.

Zajęcia są bezpłatne dla dzieci zapisanych już do przedszkola. Rodzice, którzy chcą nas dopiero poznać i nie podjęli jeszcze decyzji o zapisie dziecka do naszego przedszkola wnoszą opłatę
w wysokości 35 zł (za pojedyncze zajęcia).

Na zajęcia należy wcześniej zapisać dziecko (telefonicznie lub e-mailem).

W pierwszych tygodniach pobytu w przedszkolu rodzic lub inna bliska osoba może towarzyszyć dziecku w czasie zajęć.